Portalik24.pl
KKS Jelenia Góra
soccer Zryw Ubocze - KKS - I grupa klasy B
Zryw Ubocze - KKS - I grupa klasy B

Udany debiut seniorów KKS-u Jelenia Góra. W dniu dzisiejszym podopieczni trenera Mateusza Juszczyszyna gościli na boisku w Uboczu, grając w pierwszej kolejce z miejscowm Zrywem.

Jeleniogórzanie po dwóch bramkach A. Mazurkiewicza oraz trafieniu M. Wilka, wywieźli z trudnego terenu 3 pkt. wgrywając 3 : 1. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando miejscowych, którzy stworzyli kilka udanych sytuacji do zdobycia bramek, lecz na ich drodze stał świetnie dysponowany w tym dniu bramkarz KKS-u.

W drugiej połowie obraz gry diametralnie zmienił się. KKS poprawił dokładność swoich zagrań i narzucił swoje tempo gry, którego zawodnicy gospodarzy (średnia wieku ok. 40 lat) nie wytrzymali.  Strzałem w przysłowiową dziesiątkę okazało się wprowadzenie do gry Krzysztofa Łuczywo, który swoją zadziorną grą i walecznością stwarzał sytuacje pod bramką przeciwnika. Precyzyjnie wykonany  przez Mazurkiewicza rzut wolny dał nam prowadzenie. Niestety, błąd naszego bramkarza (jedyny w tym meczu), który sfaulował przeciwnika doprowadził do podyktowania rzutu karnego. Egzekutorem okazał się świetnie znany z boisk nawet III ligi Kosowski. Niedużo brakowało, żeby nasz bramkarz naprawił swój błąd. Piłka po odbiciu się od jego nogi trafiła w słupek i wtoczyła się do bramki. Mimo niepowodzenia dalej byliśmy stroną dominującą. Ponownie Mazurkiewicz, wykorzystując źle ustawiony mur przeciwnika zdobył następną bramkę z rzutu wolnego. Naszą przewagę udokumentował Mikołaj Wilk, ustalając wynik meczu na 3:1.

Ciekawostką tego meczu był występ w drużynie KKS-u ojca i syna (Roman i Adrian Raźniewscy).

Atmosfera spotkania była bardzo przyjacielska. Werdykty głównego sędziego niekiedy były dyskusyjne.
Skład KKS-u: J.Jabłoński, K.Graczykowski, (R.Raźniewski), Ł.Graczykowski, W.Hutek, D.Koksztys, A.Mazurkiewicz, (P.Gozdek), A.Raźniewski, O.Szwejk, (K.Łuczywo), K.Szyszka, M.Wilk, Ł.Wojno.
Rez: M.Ławicki (br).