Do Góry
Paweł Karmelita
oferta zgrupowań sportowych dla dzieci i młodzieży

Losowa Fotka
Facebook
Jelenia Góra
MOS Jelenia Góra
Patroni medialniJelonka.com
Nowiny
Portalik24.pl
KKS Jelenia Góra
soccer BVB Evonik Fußballakademie Borussia Dortmund
BVB Evonik Fußballakademie Borussia Dortmund

W dniu 24.05. na obiektach Państwowej Szkoły Wyższej odbyła się konferencja dla trenerów na co dzień zajmujących się szkoleniem zawodników w wieku 6-9 lat.

Drużyna żaków trenera Ligiżyńskiego i Suhako wzięła udział w zajęciach pod tytułem „Kształtowanie orientacji przestrzennej w grach 1x1”, a trenerem prowadzącym  był Jerzy Cyrak dyrektor UKS Śrem, w przeszłości trener drużyn ekstraklasy, m.in. Amiki Wronki, Lecha Poznań i Lechii Gdańsk.


Drużyna orlików trenera Juszczyszyna wzięła natomiast udział w dwóch treningach. Pierwszy – „Trening techniczny obszaru podstawowego” został przeprowadzony przez Michała Zioło trenera BVB Evonik Fußballakademie Borussia Dortmund, a obecnie także dyrektora Akademii Piłkarskiej tego klubu im. Łukasza Piszczka, która rozpoczyna swoją działalność od września tego roku w Goczałkowicach. Drugi trening – „Działania indywidualne i grupowe w nauczaniu kontroli przestrzeni na etapach piłki 5 i 7 osobowej na przykładzie programu szkolenia w Akademii RKS Raków  Częstochowa S.A.” poprowadził trener Marek Śledź obecnie dyrektor tejże akademii, a w przeszłości twórca potęgi Lecha Poznań. W zajęciach asystował mu trener reprezentacji Polski Filip Raczkowski, który w kadrze U-18 jest trenerem analitykiem.

Po zajęciach zawodnicy naszego klubu zostali uhonorowani przez prowadzących drobnymi upominkami (m.in. fotografią Łukasza Piszczka z jego autografem).

Po części praktyczne trenerzy udali się wykłady, a nasi zawodnicy rozegrali między sobą mecz towarzyski.
Następnego dnia trener Marek Śledź odwiedził nasz stadion w Parku Paulinum. Po zwiedzeniu obiektu i obserwacji poczynań naszych zawodników nasza drużyna żaków została uwieczniona z nim na wspólnym zdjęciu. Trener Śledź był pod wrażeniem jakości naszego obiektu, a także chwalił umiejętności naszych najmłodszych. Być może w przyszłości najlepsi z tego grona trafią pod opiekę trenera Marka. Czego im życzymy!

GALERIA ZDJĘĆ

Tekst: KKS

Foto: T.Mydłowski i KKS

 


comments powered by Disqus
Najnowsze filmy
Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec- 16.12.2017
Łączna liczba wyświetleń: 3,593
KKS Family CUP 2017
Łączna liczba wyświetleń: 2,181
Turniej skrzatów- Jelenia Góra 25.11.2017
Łączna liczba wyświetleń: 2,043