Do Góry
Paweł Karmelita
oferta zgrupowań sportowych dla dzieci i młodzieży

Losowa Fotka
Facebook
Jelenia Góra
MOS Jelenia Góra
Patroni medialniJelonka.com
Nowiny
Portalik24.pl
KKS Jelenia Góra
soccer Staż trenerski w LECHU Poznań
Staż trenerski w LECHU Poznań

Trenerzy KKS "JELENIA GÓRA" szkolą się w LECHU Poznań. Od 31.07. do 09.08.2017 r. trenerzy naszego Klubu Bartosz Królikowski i Dariusz Morawski przebywali na stażu w najlepszej Akademii Piłkarskiej w naszym kraju.

Zdjęcia ze stażu w GALERII ZDJĘĆ - kategoria INNE ALBUMY-Staż LECH POZNAŃ


Jej wychowankami są tak znani piłkarze jak grajacy we Włoszech Karol Linetty-reprezentant kraju i podstawowy zawodnik Sampdorii Genua, Dawid Kownacki zawodnik tego samego klubu i zdobywca bramki w debiucie w jego barwach oraz Jan Bednarek-Southampton, Tomasz Kędziora-Dynamo Kijów oraz Marcin Kamiński-VFB Stuttgart. W obecnym sezonie do pierwszej drużyny dołączyli Robert Gumny i Kamil Jóźwik. Dyrektorem Akademii do spraw szkoleniowych jest Rafał Ulatowski-były asystent selekcjonera reprezentacji Polski Leo Beenhakkera oraz trener zesołów Ekstraklasy: Zagłębia Lubin, GKS Bełchatów, Lechii Gdańsk I Cracovii Kraków.

W ramach stażu trenerzy poznali organizację i funkcjonowanie profesjonalnego klubu, prowadzili obserwację zajęć treningowych oraz zawodów sportowych, asystowali podczas zajęć.Staż uatrakcyjnił wyjazd na mecz w ramach eliminacji Ligi Europy LECH Poznań - FC UTRECHT. Staż był dla naszych trenerów doskonałą lekcją zdobycia wiedzy i doświadczenia, które będą cenne w budowaniu ich warsztatu pracy.Duże wrażenie na stażystach zrobiła doskonała baza sportowa. Była okazja do spotkania z Tomaszem Rząsą , byłym reprezantantem Polski /zawodnikiem Cracovii, Feyenoordu, Partizana Belgrad/, obecnie pełniący rolę Dyrektora sportowego w Akademii.

Trenerzy składają podziękowania Rafałowi Ulatowskiemu dyrektorowi Akademii od spraw szkolenia za otwartość, dzielenie się wiedzą, opiekę merytoryczną i zwyczajną ludzką gościnność.

Odbycie stażu było możliwe dzięki zabiegom i współpracy trenera koordynatora naszego Klubu Leszka Harapina, z Rafałem Ulatowskim.Obaj pracowali razem w ekstraklasowym Zagłębiu Lubin. Rafał Ulatowski był także gościem naszego Klubu w czasie pobyty GKS Bełchatów w Jeleniej Górze, biorąc udział w konferencji szkoleniowej dla trenerów naszego okręgu.

Trener koordynator zapewnia, że to początek odbywania staży przez naszych trenerów w profesjonalnych klubach piłkarskich polskich i zagranicznych.Obecnie przygotowywany jest wyjazd do czołowej Akademii Piłkarskiej Białorusi - Dynama Brześć.


comments powered by Disqus
Najnowsze filmy
Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec- 16.12.2017
Łączna liczba wyświetleń: 6,131
KKS Family CUP 2017
Łączna liczba wyświetleń: 2,612
Turniej skrzatów- Jelenia Góra 25.11.2017
Łączna liczba wyświetleń: 2,456