Portalik24.pl
KKS Jelenia Góra
soccer Zwycięstwo na pożegnanie sezonu.

Dnia 24.05.2017 r. juniorzy młodsi Karkonoskiego Klubu Sportowego podejmowali u siebie piłkarzy KS Orzeł Mysłakowice.

Gospodarze wygrali mecz 3:2, jednakże spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg. Zaczęło się dla nich nie najlepiej, bowiem już w 2 minucie indywidualny błąd naszego obrońcy wykorzystał Maciej Danc, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, pewnym strzałem otworzył wynik meczu. Zmotywowało to naszych młodych piłkarzy i od tego momentu gra stała się bardziej wyrównana. Pod koniec pierwszej połowy gospodarzom udało się przeprowadzić sprawną akcję oskrzydlającą, którą pewnym strzałem, obok wybiegającego bramkarza drużyny gości, zakończył Tymoteusz Kolejewski, doprowadzając tym samym do remisu. Jeszcze przed przerwą Paweł Chruściel zdecydował się na uderzenie zza linii pola karnego i nasz zespół wyszedł na prowadzenie. W przerwie trener Dariusz Morawski wzmocnił pozytywnie młodych piłkarzy KKS-u, co znalazło odzwierciedlenie w ich grze podczas drugiej połowy. Byli szybsi, bardziej zdecydowanie i wykazywali większą wolę walki niż w pierwszych 45 minutach. Na początku drugiej odsłony zdołali szybko objąć prowadzenie, mogli je nawet podwyższyć, jednak w najważniejszych momentach brakowało im skuteczności. Skutkiem czego parę minut później drużynie przyjezdnych udało się doprowadzić do remisu - drugiego gola w tym spotkaniu na swoim koncie zapisał Maciej Danc. Nie zniechęciło to jednak miejscowych. Chłopcy wykazali się charakterem i nie pozwolili przeciwnikom długo cieszyć się z remisu, znowu wyszli na prowadzenie. Wtedy to w narożniku pola karnego o piłkę powalczył Paweł Chruściel. Dokładne dośrodkowanie zdecydowanym uderzeniem głową wykończył Tymoteusz Kolejewski. Od tego momentu do końca nasi zawodnicy kontrolowali przebieg spotkania. Nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa, na które w pełni zasłużyli, głównie dzięki grze w drugiej połowie. Warto nadmienić, że ostatni mecz w barwach KKS-u rozgrywał nasz bramkarz, Bartłomiej Piątek, który w najbliższej przyszłości opuszcza Jelenią Górę. W 88 minucie meczu został on zmieniony, a piłkarze zarówno gospodarzy jak i gości wykonali Bartkowi tzw. "szpaler", co było bardzo miłym, serdecznym gestem na pożegnanie. Sam Bartek pożegnał się z klubem w bardzo dobrym stylu, ratując kolegów z kilku bardzo niebezpiecznych sytuacji i broniąc akcję sam na sam, co niewątpliwie przyczyniło się do zwycięstwa.

Strzelcy bramek dla drużyny KKS Jelenia Góra: Tymoteusz Kolejewski 2x, Paweł Chruściel.

Strzelcy bramek dla drużyny KS Orzeł Mysłakowice: Michał Danc 2x.

Skład drużyny KKS Jelenia Góra: B. Piątek, R. Kowalski, M. Busłowicz, D. Czarnota, P. Mroczkowski, T. Kolejewski, A. Pulter, M. Reczuch, D. Skiba, D. Koksztys, P. Chruściel, A. Raźniewski, Ł. Wojno, K. Żurawski. Trener Dariusz Morawski.

Skład drużyny Orzeł Mysłakowice: J. Krupa, W. Chmielewski, M. Danc, Ł. Dawidczyk, W. Galos, K. Gurashvili, M. Kołodziej, F. Michalik, D. Plaskaty, A. Rzeźnikiewicz, P. Jakubowski, T. Kiern, K. Kowal, I. Muzyczka. Trener Marek Herzberg.

Zdjęcia z meczu w zakładce galeria zdjęć junior młodszy KKS Jelenia Góra – Orzeł Mysłakowice.