Do Góry
Paweł Karmelita
oferta zgrupowań sportowych dla dzieci i młodzieży

Losowa Fotka
Facebook
Jelenia Góra
MOS Jelenia Góra
Patroni medialniJelonka.com
Nowiny
Portalik24.pl
KKS Jelenia Góra
soccer Deichamnn Minimistrzostwa 2015
Deichamnn Minimistrzostwa 2015

W dniu 25.04.br. na stadionie Karkonoskiego Klubu Sportowego "JELENIA GÓRA" w Parku Paulinum odbyła się pierwsza edycja ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego dla dzieci w wieku 4-11 lat pod nazwą DEICHAMNN MINIMISTRZOSTWA - 2015. W imprezie wzięły udział drużyny okręgu jeleniogórskiego, które pod nazwą reprezentacji krajów brały udział w pierwszej kolejce tego turnieju. W sumie w rozgrywkach uczestniczy 30 drużyn, które po systemie kwalifikacji (każdy z każdym) zostaną zakwalifikowane do fazy play off, która odbędzie się na stadionie Park Sportowy Złotnicza. Zwycięzcy (żacy i orlicy) zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Opolu.


Minimistrzostwa to turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców w wieku do 11 lat, który rozgrywany jest na boiskach polskich miast już po raz ósmy. Są to największe zawody sportowe bez eliminowania po jednym weekendzie zespołów bez względu na poziom reprezentowanych umiejętności. Dotyczy to wszystkich drużyn, także tych złożonych z zawodników rozpoczynających przygodę z piłką. Minimistrzostwa to turniej otwarty. Udział w zawodach mogą wziąć zarówno „zawodnicy podwórkowi”, jak i dzieci na co dzień trenujące w klubach czy szkółkach piłkarskich. Wszyscy uczestnicy bez względu na posiadane umiejętności otrzymują gwarancję gry w wielotygodniowym turnieju bez wcześniejszej ich eliminacji.

Dodatkowo, co roku, najlepsze drużyny spotykają się na ogólnopolskim Finale Finałów, którego stawką jest końcowe zwycięstwo w turnieju oraz wspaniały wyjazd zagraniczny na mecz czołowych europejskich zespołów. Minimistrzowie w poprzednim latach mieli okazję zasiąść na trybunach stadionów m.in. Realu Madryt, FC Barcelony, Manchesteru United czy Anderlechtu Bruksela.

Organizatorem turnieju jest stowarzyszenie Kochamy Sport i Karkonoski Klub Sportowy "JELENIA GÓRA". Impreza została dofinansowana ze środków  Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Wyniki pierwszej kolejki:

I  Deichmann Minimistrzostwa - Orlik

I Deichmann Minimistrzostwa - Skrzat

I Deichmann Minimistrzostwa - Żak

 

Foto: P.Wolski   GALERIA ZDJĘĆ

 


comments powered by Disqus
Najnowsze filmy
Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec- 16.12.2017
Łączna liczba wyświetleń: 6,158
KKS Family CUP 2017
Łączna liczba wyświetleń: 2,615
Turniej skrzatów- Jelenia Góra 25.11.2017
Łączna liczba wyświetleń: 2,458